2. Förfarande
Förfarande
Titel: Måltidstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar måltidstjänster till verksamheter inom arbetsmarknads- och socialförvaltningen. Måltidstjänster inkluderar tillagning och leverans av måltider. Måltiderna ska, beroende på om verksamheterna har tillgång till uppvärmningsmöjligheter eller inte, levereras i kantiner eller i portionsförpackning. Måltiderna levererade i kantiner ska vara anpassade för att de ska kunna både värmas upp och hållas varm i ugn, ej på spis.
Intern identifierare: ASN-2024-2060
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55300000 Restaurang- och serveringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 55322000 Tillagning av måltider, 55500000 Matsalstjänster och catering, 55520000 Catering, 55521200 Måltidsleveranser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen omfattar måltidstjänster till verksamheter inom arbetsmarknads- och socialförvaltningen. Måltidstjänster inkluderar tillagning och leverans av måltider. Måltiderna ska, beroende på om verksamheterna har tillgång till uppvärmningsmöjligheter eller inte, levereras i kantiner eller i portionsförpackning.
Ytterligare klassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 55320000 Måltidsservering, 55500000 Matsalstjänster och catering, 55520000 Catering, 55521200 Måltidsleveranser
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del 1 - vardagar
Beskrivning: Tillagning och leverans av måltider på vardagar.
Ytterligare klassificering (cpv): 55320000 Måltidsservering, 55322000 Tillagning av måltider, 55500000 Matsalstjänster och catering, 55520000 Catering, 55521200 Måltidsleveranser
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del 2 - helger
Beskrivning: Tillagning och leverans av måltider på helger/helgdagar.