Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bergmaterial Anläggningstransporttjänster-Säter
Referensnummer: GNU 2022/108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar tillhandahållande av bergmaterial för markanläggning och halkbekämpning inklusive leverans av materialet. Uppdraget omfattar även tillhandahållande av containers till Återvinning samt övriga transporttjänster för Säter.
Avtal tecknas med två leverantörer i rangordning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon, 34142100 Lastbilar med hissflak, 34220000 Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar, 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen