See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal service, support och underhåll av teletekniska system
Beskrivning: Kriminalvården inbjuder leverantörer att inkomma med ansökan om att få delta i upphandlingen med benämningen "Ramavtal service, support och underhåll av teletekniska system". Upphandlingen omfattar drift, support, underhåll, felavhjälpning av teletekniska säkerhetssystem för Kriminalvårdens samtliga verksamhetsställen i hela landet.
Intern identifierare: 2025-2808
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75240000 Tjänster för allmän säkerhet, lag och ordning
Ytterligare klassificering (cpv): 50600000 Reparation och underhåll av säkerhets- och försvarsmateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000