35688-2019 - ResultatSverige-Ronneby: Mjölkningsmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mjölkrobot till Blekinge Naturbruksgymnasium
Referensnummer: 18/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
16620000 Mjölkningsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp och installation av ny mjölkrobot.
Anbudets giltighetstid
Anbud ska vara giltigt till och med 5.3.2019.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
16600000 Specialmaskiner för jordbruk eller skogsbruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen