2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2025-1155 Vitvaror och hemelektronik
Beskrivning: Upphandling avser inköp, leverans och installation av vitvaror och hemelektronik till hemnära miljöer. Avtalet omfattar bland annat tvättmaskiner, diskmaskiner, kyl och frys, spisar, mikrovågsugnar, dammsugare, småelprodukter samt underhållningsutrustning som TV och CD-spelare.
Intern identifierare: 25/81
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39710000 Elektriska hushållsapparater
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 39700000 Hushållsapparater, 39711100 Kylskåp och frysar, 39711310 Elektriska kaffebryggare, 39711362 Mikrovågsugnar, 39713100 Diskmaskiner, 39713430 Dammsugare, 42716000 Tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner, 42716100 Tvättanläggningar, 42716120 Tvättmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000