Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård, Ludvika kommun
Referensnummer: KS 2017/492
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Ludvika kommun inbjuder härmed till anbudsgivning gällande Företagshälsovård för Ludvika kommun, Västerbergslagens Utbildningsförbund (VBU), Ludvika Kommunfastigheter (LKFAB) och LudvikaHem.
Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85147000 Företagshälsovård, 85100000 Hälsovårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen