Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenad Hallunda, Norsborg, Alby, Fittja
Referensnummer: KS/ 2023:00211
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45233141 Väghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden är lokaliserad till Hallunda-Norsborg-Alby-Fittja.
Vinterväghållning av gång- och cykelvägar samt trappor mm.
Skötsel och tillsyn av grönytor och lekplatser, renhållning av park- och gatumark.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233141 Väghållning, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning, 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen