356953-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Dataterminaler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Självbetjäningsterminaler
Referensnummer: RJL 2019/1182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30231100 Dataterminaler
II.1.4.
Kort beskrivning
Självbetjäningsterminaler inom vården.
Beställare: IT Centrum
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30216200 Magnetkortsläsare, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30233110 Magnetkortsenheter, 48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen