2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transformatorupphandling station C1
Beskrivning: Karlskoga Elnät AB avser att säkra elförsörjningen i och kring Karlskoga genom att ersätta samt utöka befintlig transformatorkapacitet. Karlskoga Elnät AB avser att upphandla tre krafttransformatorerna från en leverantör. Beställaren ansvarar för demontage och bortforsling av befintlig krafttransformator.
Intern identifierare: 26/7
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31170000 Transformatorer
Ytterligare klassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000