Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18110000 Arbetskläder för män
Ytterligare klassificering (cpv): 18130000 Specialarbetskläder
Ytterligare klassificering (cpv): 18140000 Tillbehör till arbetskläder
Ytterligare klassificering (cpv): 18143000 Skyddskläder