357037-2022 - ResultatSverige-Helsingborg: Byggnadsteknisk rådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
22/3 Ramavtal - Marina arbeten
Referensnummer: 22/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71312000 Byggnadsteknisk rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende status bedömning av kajer, sjömätning av hamnens vattenområden, kontrollmätning och inspektion av flytande och fasta SSA samt dykundersökningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315400 Byggnadsinspektion, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 71631420 Inspektion av sjösäkerhet, 98360000 Marina tjänster, 98363000 Dyktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen