357059-2016 - ResultatSverige-Johanneshov: Montering av dörrar, fönster och tillhörande element
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Fönster 16-141.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser ramavtal gällande leverans och leverans inkl. montering av fönster och fönsterdörrar utförda i trä/aluminium, sidohängda och glidhängda samt fönster utförda i trä.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element, 44221100 Fönster, 45420000 Snickerimonteringar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.