2. Förfarande
Förfarande
Titel: Batterilager 3 x 3,4 MW/3,4 MWh
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans och installation av tre batterilagringssystem (BESS) med tillhörande abonnentstationer för anslutning mot Trollhättan Energi. De 3 systemen kommer att placeras på olika platser. BESS ska anslutas via Abonnentstationer enligt IBH21. Anslutningsspänning är 10 kV.
Intern identifierare: 24/4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk
Ytterligare klassificering (cpv): 45315300 Anläggningar för elförsörjning, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000