Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hem för vård eller boende.
Referensnummer: SN 2017-116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun inbjuder till anbudsgivning för Socialtjänstens behov av vårdplatser på behandlingshem med heldygnsomsorg för olika målgrupper.
Upphandlingen är uppdelad i 11 delområden, där anbud kan lämnas på en eller flera delar. 2 till 10 anbud kommer att tilldelas ramavtal på upp till 4 år per delområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen