35715-2023 - ResultatSverige-Östersund: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Suturer
Referensnummer: HSN/12/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jämtland Härjedalen avser att göra upphandling av suturer, hudlim, benvax och hudstapler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Multifil resorberbar ligatur Pos. 1-4
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer, 33141120 Clips, suturer och ligaturer, 33141121 Kirurgiska suturer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen ska ligga till grund för att säkerställa Region Jämtland Härjedalens behov.
Omfattningen av upphandlingen framgår av Artikelspecifikationen.
Monofil resorberbar ligatur Pos. 5-6
Del nr: 2
Multifil resorberbar ligaturhjul Pos. 7-10
Del nr: 3
Monofil resorberbar 1 Pos. 11-14
Del nr: 4
Monofil resorberbar 2 Pos. 15-27
Del nr: 5
Monofil resorberbar 2 Pos. 28-32
Del nr: 6
Monofil resorberbar 3 Pos. 33-42
Del nr: 7
Monofila icke resorberbar Pos. 43-46
Del nr: 8
Monofil icke resorberbar Pos. 47-61
Del nr: 9
Multifil resorberbar Pos. 62-65
Del nr: 10
Multifil resorberbar Pos. 66-93
Del nr: 11
Multifil icke resorberbar Pos. 94-100
Del nr: 12
Multifil resorberbar Pos.101-102
Del nr: 13
Hudsutur monofil icke resorberbar Pos. 103 -104
Del nr: 14
Monofil hulling resorberbar Pos. 113-114
Del nr: 15
Ståltråd Pos. 116
Del nr: 16
Delvis icke resorberbar och icke resorberbar Pos. 117
Del nr: 17
Benvax Pos. 118
Del nr: 18
Hudlim Pos. 119
Del nr: 19
Hudstapler Pos. 120
Del nr: 20
Staplerborttagare fär hudstapler Pos. 121
Del nr: 21
Utbruten position från grupp 15 Monofil hulling resorberbar
Del nr: 22