Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfall, FM2020-21332
Referensnummer: UH-2021-61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten har behov av tjänster inom avfallshantering såsom insamling och behandling av verksamhetsavfall och farligt avfall enligt kapitel 1.2 i Anbudsinfordran.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Försvarsmakten har behov av tjänster inom avfallshantering såsom insamling och behandling av verksamhetsavfall och farligt avfall se bifogad upphandlingsdokumentation.