Se upphandlingsdokumenten för omfattningen i sin helhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
En vacker plats alldeles intill havet, där företag kan etablera och utveckla sina verksamheter i ett spännande sammanhang. Det är en central aspekt av projektet Emiranten som nu håller på att ta form på Östra piren i Karlshamn. Karlshamnsfastigheter AB upphandlar en konsultorganisation med en huvudansvarig projektledare för att driva det strategiska och operativa marknadsföringsarbetet av Östra piren. Uppdraget omfattar också identifiering av utvecklingsbehov som leder till ökat intresse för marknadsföringsobjekten. Vid inlösen av option ingår även marknadsföring av Halda fastighetskomplex i Svängsta.
Ja det finns en option. totala kontraktsvärdet får dock inte övergå 5 000 000 SEK totalt inräknat optionen. Optionen är marknadsföring för objektet halda. Optionen är prissatt i upphandlingen.