357220-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Skanning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skanning av handlingar
Referensnummer: UPPH2020-00352
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79999100 Skanning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser skanning av restjournaler i en omfattning av ca 30 000-35 000 sidor/vecka. Avtalet kan efter avrop utnyttjas av andra enheter tillhörande Region Uppsala.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter. Om leverantören behandlar personuppgifter i systemet ska beställaren upprätta biträdesavtal med leverantören avseende personuppgiftsbiträde innan avtalet träder i kraft.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till TendSign senast 19.5.2021 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79996100 Dokumenthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen