2. Förfarande
Förfarande
Titel: El-arbeten 2025-2027 / Larm och passersystem inkl. matrl. NY
Beskrivning: Avser de upphandlande myndigheternas samlade behov av el-arbeten / Larm och Passersystem inkl. material. Avropsberättigade: Trollhättans Stad Trollhättan Energi AB Trollhättan Energi Elnät AB Kraftstaden Fastigheter AB Propellern Fastighetsförvaltning Trollhättan AB AB Eidar Trollhättans Bostadsbolag Vänersborg Kommun Kunskapsförbundet Väst
Intern identifierare: 2025/631
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 31625200 Brandlarmssystem, 31625300 Inbrottslarmssystem, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45315100 Eltekniska installationer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Avser de upphandlande myndigheternas samlade behov av el-arbeten / Larm och Passersystem inkl. material. Ersätter tidigare annonserad med samma namn.
Intern identifierare: 1725058
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Industrielektriker, Automationsingenjör
Intern identifierare: 1725061
Ytterligare klassificering (cpv): 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 31625200 Brandlarmssystem, 31625300 Inbrottslarmssystem, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45315100 Eltekniska installationer