357300-2016 - ResultatSverige-Jönköping: Sportartiklar och -utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrotts- och friluftsmateriel.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Jönköping.
Nuts-kod SE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Idrotts- och friluftsmateriel främst till skolor och idrottshallar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37416000 Fritidsutrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.