Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och installation av vitvaror och tvättstugeutrustning
Referensnummer: 2022/KSUH 0097
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens målsättning är att teckna ramavtal med leverantörer som ska utföra service, akut underhåll och övrigt felavhjälpande underhåll på vitvaror och tvättstugeutrustning, samt vid behov byta ut och installera nya vitvaror och tvättstugeutrustning i de fall dessa har tjänat ut.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50712000 Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen