Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distansutbildning vuxenutbildning, Söderköpings kommun
Referensnummer: UH-2019-31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Söderköpings kommun genomför en upphandling av distansutbildning för grundläggande och gymnasial vuxenutbildning och inbjuder härmed anbudsgivare att lämna anbud helt i enlighet med detta upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80000000 Undervisning och utbildning, 80420000 E-lärande
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen