2. Förfarande
Förfarande
Titel: Generalkonsult NSK Arkitekttjänster
Beskrivning: Karlskrona sjukhusområde står inför en stor förändringsresa. Ett antal nya vårdbyggnader ska byggas på området, dessa nybyggnationer för med sig en mängd olika projekt såsom rivningsprojekt, en ny servicebyggnad samt ny- och infrastruktur för logistik och teknisk försörjning. Detta uppdrag syftar till att gemensamt mellan arkitekt, beställare och övriga konsulter ta fram ett ramverk för det Nya Sjukhusområdet i Karlskrona (NSK) i form av ett antal förstudier, programhandlingar och planer.
Intern identifierare: 25/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000