2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster i beläggningsupphandling
Beskrivning: Denna upphandling omfattar specialistkompetens i form av konsulttjänster avseende beställarstöd vid upphandling, samt stöd vid genomförande av ramavtal gällande beläggningsarbeten. Konsulten ska kunna leverera beställarstöd genom hela kedjan från analys inför upphandling av ramavtalet, till avslut genom slutbesiktning och garantiuppföljning i avropade projekt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71311100 Stödtjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311220 Vägingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde A
Beskrivning: Östra Göinge kommun
Intern identifierare: Anbudsområde A
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde B
Beskrivning: Osby kommun
Intern identifierare: Anbudsområde B