357583-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Renovering av byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ombyggnation Gustavianum, Uppsala
Referensnummer: 0358/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262690 Renovering av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
SFV inbjuder intresserade entreprenörer att ansöka om att få lämna anbud. Se mer i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232120 Bevattningsanläggning, 45236000 Markanläggning, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45313000 Installation av hissar och rulltrappor, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45343000 Installation av brandskydd, 45343230 Installation av sprinklersystem, 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen