2. Förfarande
Förfarande
Titel: Veterinärfoder till smådjur
Beskrivning: Upphandlingen avser veterinärfoder för hund och katt till Distriktsveterinärernas mottagningar. Huvuddelen av inköpen är veterinärfoder men även friskfoder ska kunna avropas.
Intern identifierare: 7.1.11-05030/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15713000 Foder för sällskapsdjur
Ytterligare klassificering (cpv): 15712000 Torrfoder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000