357634-2026 - Resultat
Sverige – Kassaskåp – Nyckelskåp till vård och omsorg
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nyckelskåp till vård och omsorg
Beskrivning: Upphandlingen avser digitala nyckelskåp inom vård- och omsorg. Nyckelskåp för förvaring av nycklar till Karlstad kommuns omsorgstagare inom hemtjänst och trygghetsboende. Upphandlas som ramavtal och omfattar ett helhetsuppdrag där nyckelskåp med tillhörande utrustning, system/programvara för administration av användare och nycklar, installation, driftsättning, utbildning och serviceavtal ingår.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44421300 Kassaskåp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123865:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44421600 Värdeförvaringsskåp, 48900000 Diverse programvara och datorsystem