Text som ska rättas i ursprungsmeddelandet
Avsnitt nummer: II.1.4
Plats där texten ska ändras:
Kort beskrivning
I stället för:
ÖVERSIKTLIG INFORMATION OM OBJEKTET
Upphandling av ramavtal avseende konsulttjänster för utförande av uppdrag av varierande storlek.
Upphandlingen innefattar konsultkategori: HUS/BYGGNAD/ANLÄGGNING. Konsulttjänsterna avses att avropas i olika skeden från förstudier, programarbeten och förprojektering till utbyggnadsskedet och besiktning.
2. Hus/byggnadskonstruktion
5. Styr- och reglerprojektering
5. Värme- och sanitetsprojektering
Ska det stå: