357707-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Mobila byggnader och modulbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Allmänna arbeten och hjälpmedel
Referensnummer: 738/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hyra (inkl. etablering/avetablering) av:
a) bodar för omklädning, kök, kontorsbodar med mötesrum och pentryn samt toaletter inkl ström, värme, tappvatten och avlopp.
b) vaktkurer
c) snurrgrindar (person)
d) automatgrindar (fordon)
e) bygghissar
f) lastbryggor för bygghissar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42417000 Hissar och transportörer, 44210000 Konstruktioner och konstruktionsdelar, 44221300 Grindar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen