2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kameraövervakning till bussar
Beskrivning: Gamla Uppsala Buss upphandlar ett kameraövervakningssystem, CCTV-system, för buss. Systemet kommer att installeras på samtliga bussar i stadstrafiken i Uppsala. Denna upphandling avser en helhetslösning som innefattar samtliga moment från projektering till driftsatt och underhållet system för kameraövervakning i bussarna. Leverantören ansvarar för projektering, anskaffning, installation, driftsättning samt underhåll och support av kameraövervakningssystem under hela avtalstiden.
Intern identifierare: 26/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35125300 Övervakningskameror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000