Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Fakturahanteringstjänst för Gävle kommun(koncern).
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Gävle.
Nuts-kodSE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Inköp Gävleborg upphandlar en fakturaväxellösning för Gävle kommun. Obs: Frågor ställda mellan 11/7 och 12/8 besvaras måndag 15/8.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66115000 Internationell betalningsförmedling, 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.