357779-2016 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av mätapparater
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Detta meddelande omfattas av: Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service/support avseende portabelt bevisinstrument för alkoholutandning (PBA).
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE11 Stockholm
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling avseende service/support inklusive vissa tillbehör (ej simulatorlösning) till Polisens befintliga bevisinstrument för alkoholutandning, Evidenzer Classic Modell EVI-01.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50411000 Reparation och underhåll av mätapparater, 50413000 Reparation och underhåll av kontrollapparater, 50410000 Reparation och underhåll av mät-, test- och kontrollapparater
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.