357811-2018 - ÄndringSverige-Södertälje: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2018-1119 Totalentreprenad Idrottshall Nykvarn
Referensnummer: 18/64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Nykvarns kommun avser att handla upp nyproduktion av en idrottshall.
Totalentreprenad