357817-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbeten för järnvägar – Moradal-Bensjöbacken U_N, Spår o växelbyte, produktion
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMoradal-Bensjöbacken U_N, Spår o växelbyte, produktion
BeskrivningObjektet avser spår- och växelbyte på sträckan Moradal-Bensjöbacken.
Intern identifierareKOM-414937
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45234100 Anläggningsarbeten för järnvägar
Ytterligare klassificering (cpv): 45234116 Spåranläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningÅnge-Bräcke U_N Spår o växelbyte, produktion
Intern identifierareMoradal-Bensjöbacken U_N, Spår o växelbyte, produktion