357888-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Biologisk rening
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBiologisk rening
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för biologisk rening i fettavskiljare, storköksventilation, miljörum/soprum samt avfallsteknik i beställarens fastighetsbestånd.
Intern identifierare26/27
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster, 90920000 Sanering av anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000