357947-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Restaurangserveringstjänster
Koncessionsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av Caféverksamhet på Mora lasarett
Referensnummer: RD21/03045
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55310000 Restaurangserveringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Dalarna söker leverantör för extern drift av Caféverksamhet på Mora lasarett.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55310000 Restaurangserveringstjänster, 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 55330000 Kafeteriaverksamhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen