See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Järnhandelsvaror
Beskrivning: Region Gotland upphandlar ramavtal för järnhandelsvaror. Syftet med ramavtalet är att säkerställa tillgång till ett brett och varierat sortiment av produkter inom järnhandelsområdet. Ramavtalet ska bidra till kostnadseffektiva inköp, god kvalitet samt säker och tillförlitlig leverans av varor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: ett
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44190000 Diverse byggmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1: Handverktyg, Elverktyg, Redskap, Infästningar, Personligt skydd etc.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103513:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 03419000 Virke, 31681410 Elmateriel, 44316000 Järnhandelsartiklar, 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2: Elmaterial
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103513:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 3: Rörmaterial (VVS)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103513:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 4: Byggmaterial
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103513:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde 5: Metall
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103513:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Delområde 6: Färg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103513:Lot:6