See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Tekniska konsulter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal avseende tekniska konsulter inom följande områden: 1. Gatubyggnad 2. Trafikutredning 3. Exploatering 4. Miljöteknik
Intern identifierare: MOS 2024/340
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för avrop av konsulttjänster.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1. Gatubyggnad
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 2. Trafikutredning
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 3. Exploatering
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 4. Miljöteknik