Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Trygghetssystem SÄBO
Referensnummer: 17/54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Socialförvaltningen upphandlar ett ramavtal för avrop av köp, installation, service och support samt utbildning på trygghetssystem till särskilda boenden inom äldreomsorgen.
Beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32552120 Hjälptelefoner, 35121700 Larmsystem, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen