See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Miljökonsulter, Energi & klimat
Beskrivning: Denna upphandling omfattar avtalskategorin Energi och klimat. Kategorin omfattar miljökonsulttjänster avseende energi- och klimatfrågor ur ett helhetsperspektiv. Beroende på avropande bolag och förvaltning kan uppdragen omfatta hela staden, en stadsdel, ett område eller på bolags/förvaltningsspecifik nivå.
Intern identifierare: N050U25-202
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Miljökonsulter, Energi & klimat