Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Navigationsutrustning
Referensnummer: MT 2022-0031 / 21RS11808
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser navigeringsutrustning för leverans till VO ortopedi och handkirurgi, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option teknisk serviceutbildning samt option på underhållsavtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen