358236-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Motala: Lastmaskiner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastmaskin Motala.
Referensnummer: UH-2016-121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43261100 Lastmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av 1 st. lastmaskin till Avfall i Motala kommun som skall drivas med HVO.
Maskinen kommer i huvudsak att användas för att lasta avfall på avfallsupplaget men även till diverse annat som t.ex. snöröjning samt lastning och lossning.
Maskinen skall vara fabriksny och CE godkänd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen