See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2022 Patientnära instrument med tillbehör Region Norrbotten
Beskrivning: Upphandlingen omfattar varukorgarna NT-proBNP, CRP, D-dimer, HbA1c, U-alb, U-krea kvot samt Urinstatus.
Föregående meddelande: 440110-2022
Intern identifierare: 20/107
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: MALLARBETE