358368-2026 - Resultat
Sverige – Uthyrning av lastbilar med förare – Hyra av fordon för anläggningstransporter med förare
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyra av fordon för anläggningstransporter med förare
BeskrivningRamavtalet för Hyra av fordon för anläggningstransporter med förare omfattar tunga fordon samt övrig utrustning till olika projekt för Göteborgs Stad och samverkande kommuner och bolag. Uthyrning av tunga fordon sker inklusive förare och inkluderar följande fordonstyper: Kranbil Tippbil Lastväxlarbil Trailer Ramavtalet omfattar utöver detta även hyra av släp, kran och extrautrustning till ovan nämnda fordonstyper samt extra personal vid behov.
Intern identifierareN050U25-125
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34142000 Kranbilar och dumprar, 34223000 Släp- och påhängsvagnar, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareHyra av fordon för anläggningstransporter med förare