35838-2021 - ResultatSverige-HALMSTAD: Tryckta böcker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Böcker, ljudböcker och TV-spel
Referensnummer: KS 2020/00358
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22110000 Tryckta böcker
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kommunens behov av tryckta böcker på svenska och utländska språk, ljudböcker och TV-spel (med hyr/uthyrningsrättigheter). Syftet är att förse kommunens bibliotek och övriga verksamheter med ett heltäckande utbud.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22113000 Biblioteksböcker, 32353000 Ljudinspelningar, 37532000 Videospel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen