358390-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Antibakteriella medel, antimykotika och virushämmande medel (ATC-kod A07, J01, J02 och J05)
Referensnummer: RS220452
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland upphandlar rubricerat behov av Antibakteriella medel, antimykotika och virushämmande medel (ATC-kod A07, J01, J02 och J05).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen