2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service och installation av Kyl- och värmeanläggningar
Beskrivning: Alingsåshem inbjuder till anbudsgivning avseende service och installation av Kyl- och Värmeanläggningar i enlighet med detta upphandlingsdokument.
Intern identifierare: 24/8
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 42510000 Värmeväxlare, luftkonditionerings- och kylutrustning samt filtreringsapparater, 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 45331100 Installation av centralvärme, 45331230 Installation av kylutrustning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71632000 Teknisk provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: AF. Allmänna föreskrifter