See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av webbyrå
Beskrivning: Uppdraget omfattar drift (inkl. hosting), förvaltning, service och support av digitala tjänster. Uppdraget omfattar även webbutveckling samt att vara en strategisk part för rådgivning och framtagande av koncept kring utveckling av digitala tjänster, framförallt kring utvecklig och förädling av användarupplevelsen.
Intern identifierare: 23/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212222 Programvaruutvecklingstjänster för webbservrar, 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering, 72250000 System- och stödtjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 79933000 Stödtjänster avseende design
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Denna del ska besvaras av samtliga anbudsgivare.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del Krav på leverantören
Beskrivning: Denna del ska besvaras om anbudsgivaren önskar att lämna bevis för de krav som ställs i avsnitt 3 - Krav på leverantören direkt i anbudet, istället för att lämna en egenförsäkran (ESPD). Del Egenförsäkran (ESPD) ska då INTE besvaras.
Ytterligare klassificering (cpv): 72212222 Programvaruutvecklingstjänster för webbservrar, 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 79933000 Stödtjänster avseende design