2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anläggande av spänger och stolp för ledmarkering
Beskrivning: Länsstyrelsen i Gotlands län ser ett behov av att anlägga nya samt upprusta befintliga spänger i framför allt skyddade områden på Gotland. Vi avser att teckna ramavtal med en eller flera entreprenörer för uppdraget.
Intern identifierare: 512-3748-2022
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Mängd: 7 000 arbetade timmar