358577-2018 - ResultatSverige-Örebro: Parkskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och skötsel av plaskdammar och fontäner
Referensnummer: Ks 524/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77313000 Parkskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Daglig drift och skötsel av plaskdammar och fontäner där skräp och främmande föremål inte får finnas i och runt om.
Plaskdammar är ett bad för barn som innehåller en reningsanläggning och som står under kontroll av Miljökontoret.
Reningssand och kemikalier ska tillföras anläggningen så att godkänd vattenkvalitet uppfylls.
Vattenprover ska tas var 30 dag under badsäsongen och skickas på analys.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50800000 Diverse reparationer och underhåll, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen